سئو off page یا سئو خارجی چیست؟

off page seo چیست؟
از دید حرفه‌ای چک لیست سئو سایت، دو استراتژی مجزا که متخصصین سئو جهت بهبود رتبه وب سایت‌ها انجام می‌دهند، سئو داخلی “On-Page” و سئو خارجی سایت “Off Page” سئو است.

بر‌خلاف سئوی داخلی که بر روی  صفحات داخلی وب‌سایت، طراحی و عملکرد درونی آن انجام می‌شود، سئو آف پیج شامل اقدامات و تغییراتی است که خارج از مرزهای سایت، صورت می‌پذیرند. تمامی مواردی که خارج یک سایت بررسی می‌شوند و بر روی جایگاه آن در موتورهای جستجو مانند Bing، Google، Yahoo و … اثر می گذارند، سئو خارجی سایت است.

هر‌گونه اقدامی بر روی سرعت وب­سایت، بررسی میزبانی و بهبود آن، کلمات کلیدی مرتبط با محتوا، ایجاد Content مناسب، بهینه‌سازی طراحی آن و… که در درون وب سایت انجام می‌شود را، “On-Page SEO” می‌نامند.

off page

اقدامات مهم در بهبود سئو خارجی

1- بهبود سئو off page با بک‌لینک

هر لینکی که از سایت های دیگر به سایت شما داده شود بک لینک است. این لینک‌ها، معتبر و مفید هستند و کاربران را به‌ سمت سایت هدایت می‌کنند. به جرات می‌توان گفت دریافت بک لینک یکی از مهمترین عوامل در افزایش رتبه سایت است  البته فراموش نکنید که اگر محتوای وب سایت و هاست از کیفیت بالایی برخوردار نباشد، دریافت بک لینک تاثیری نخواهد داشت بنابراین به هنگام خرید هاست به کیفیت آن توجه کنید.

2- ساخت وبلاگ

بلاگ‌‌ها، بهترین راه برای معرفی کسب‌و‌کار شما به مخاطبان هستند. ایجاد مقاله‌های مناسب با محتوای مفید، که علاوه بر افزایش سطح اطلاعات کاربران، آنها را با حرفه و محصولات شما نیز آشنا می‌کند. وبلاگ، عامل مفیدی برای ترویجِ وب­سایت است که با ایجاد بک لینک‌های مفید در آن، می‌توان ترافیک سایت را به‌طرز چشمگیری افزایش داد.

3-بهبود off page سئو با رپورتاژ خبری

رپورتاژ در تبلیغات اینترنتی به‌عنوان یک گزارش یا مصاحبه برای معرفی برندها یا اشخاص در سایت‌های خبری پربازدید درج می‌شود. این رپورتاژ آگهی به‌صورت یک خبر تبلیغاتی منتشر می‌شود. گزارشی از فعالیت کسب‌و‌کار یا حرفه شما که توسط مدیر تبلیغات یا روابط عمومی که در وب سایت‌های خبری بزرگ و پربازدید قرار می‌گیرد.

با توجه به آمار بالای بازدید این سایت‌های خبرگزاری، احتمال کلیک کردن بر روی خبر و وارد شدن به سایت شما خیلی بالا خواهد رفت. مدیران بازاریابی و تبلیغاتِ کسب‌و‌کارهای آنلاین، از این امکان برای انتقال ترافیک بالا به سایت‌ استفاده می­کنند که این امر به بهبود سئوی سایت کمک شایانی خواهد کرد.

4-شبکه‌های اجتماعی و سئو خارجی سایت

امروزه شبکه‌های اجتماعی (Social Networking) مقصد روزانه کاربران بسیاری در دنیای بزرگ اینترنت هستند. افراد در طول روز با گوشی موبایل یا تبلت، بیشتر اوقات خود را در شبکه های اجتماعی سپری می‌کنند. ایجاد صفحات کاربری در شبکه های اجتماعی همچون LinkedIn، Facebook  Instagram، Tweeter و… باعث دریافت سوشال سیگنال می شود. قراردادن پست‌هایی شامل معرفی خدمات، تخفیفات دوره ای، برگزاری جشنواره، قرعه کشی و… بازدید موثری را به‌سمت وب­سایت، روانه خواهد کرد.

off page seo

تاثیر Off Page سئو بر رتبه سایت

هر دو مورد “سئو آف پیج یا off page” و “On-Page” در بهبود جایگاه سایت موثر هستند و متخصصین SEO به‌صورت دقیق و حرفه‌ای بررسی آنها را، انجام خواهند داد. این دو، مانند دو بازوی سئو هستند که در کنار یکدیگر رتبه سایت را به صفحه اول نتایج جستجوی گوگل، یاهو، بینگ و…. انتقال می‌دهند.

برای اطلاعات کافی می‌توانید با مشاوران مهراس تیم تماس حاصل فرمایید.